Chovatelská stanice čivav FCI Jarvin-Box

 

Naše chovatelská stanice byla založena 24.3.1980 s chráněným názvem  "z JARVIN CS".Od svého založení v roce 1980 se zaměřovala na chov a výcvik Německých ovčáků. Odchovala celkem 25 vrhů s výbornými výstavními a pracovními výsledky.

V roce 1990 jsme sháněli štěňátko - dlouhosrstou fenečku čivavy dlouhosrsté, které jsme ale v té době nemohli sehnat. Proto jsme importovali do své chovatelské stanice téměř dvouletou fenku čivavy dlouhosrsté "FAIRY von der Poltergeistern" z Německa, která byla zakladatelkou úspěšného chovu plemene čivava dlouhosrstá i krátkosrstá. Tato fenka byla až do svých necelých 16ti let v držení naší chovatelské stanicea po celou dobu byla ve výborné kondici. V roce 2002 "již jako 14ti letá" obdržela 2x titul NEJLEPŠÍ VETERÁN VÝSTAVY.

A protože jsme chtěli náš chov čivav rozšířit, chtěli jsme si po ní nechat štěně – fenečku. První a jediné štěňátko, které se naší Ferince narodilo byl pejsek Andy a protože nešlo jinak, tak zůstal doma (to jistě spousta chovatelů zná….). Potom jsme si u jedné chovatelky čivav zamilovali půlroční fenečku Oranka Lumarko, přezdívanou Míša. Když jsme se asi po roce dozvěděli, že tato chovatelka čivavy prodává, bylo rozhodnuto - Míšu si koupíme. Nakryli jsme ji holandským pejskem Ricardo v. Nova Trinde a zůstal doma nádherný pejsek, který se stal šampionem mnoha zemí a dlouhá léta působil úspěšně v našem chovu a své výborné vlastnosti předával – Denny Jarvin-Box, který se zároveň stal jedním z nejúspěšnějších našich psů. A tak jsme se pomalu rozrůstali.

V současné době máme v držení naší chovatelské stanice čivavy dlouhosrsté i čivavy krátkosrsté a to nejen fenky, ale i chovné psy, kteří jsou pro své kvality vyhledáváni ke krytí nejen tuzemskými chovateli, ale i mnohdy chovateli ze zahraničí. Každoročně nabízíme k prodeji štěňata tohoto nádherného plemene, tedy čivavy dlouhosrsté i čivavy krátkosrsté. Veškeré naše jedince naleznete v daných kategoriích.